Gary Rossington kimdir, nereli? Gary Rossington neden hayatını kaybetti?

ABD’li rock grubu Lynyrd Skynyrd’in, hayatta kalan son kurucu üyesi Gary Rossington, 71 yaşında yaşamını yitirdi. Gary Rossington’un yaşamı ve ölüm nedeni merak konusu oldu. İşte ayrıntılar…

GARY ROSSİNGTON KİMDİR?

Gary Rossington, 4 Aralık 1951’de ABD’nin Florida eyaletine bağlı Jacksonville şehrinde doğdu. Rossington, güneyli rock grubu Lynyrd Skynyrd’ın kurşun ve ritim gitar çaldığı son orijinal üyesiydi. Rossington ayrıca eski grup arkadaşı Allen Collins ile birlikte Rossington Collins Band’in kurucu üyesiydi. Rossington, Lynyrd Skynyrd grubuna ait olan Sweet Home Alabama, I Ain’t The One, Things Goin’ On, Don’t Ask Me No Questions ve Gimme Back My Bullets gibi birçok parçanın sözlerinin yazarıydı.

GARY ROSSİNGTON’UN ÖZEL YAŞAMI

Gary Rossİngton, 1982’de, şarkıcı Dale Krantz Rossington’la evlenmişti.

GARY ROSSİNGTON NEDEN HAYATINI KAYBETTi?

Grubun bir sonraki turnesine çıkmasına yaklaşık dört ay kala hayatını kaybeden Rossington’ın ölüm nedeni açıklanmadı.

Rossington, 2015’te geçirdiği kalp krizi ve 2021’de geçirdiği kalp ameliyatı da dahil olmak üzere sağlık sorunlarıyla uğraşıyordu.

”BU BENİM KANIMDA VAR”

Rossington 2016 yılında verdiği bir demeçte, sağlık sorunlarına rağmen çalmaya devam etmeye karar verdiğini söylemişti.

Rossington, “Bu benim kanımda var, biliyor musunuz? Ben sadece eski bir gitaristim ve tüm hayatımı nasıl çalınacağını anlamak için çalışarak geçirdim. Bence kendiniz için bir şeyler yapmaya başladığınızda, bunu sürdürmeli ve zanaatınızı devam ettirmelisiniz. Emekli olduğunuzda sırada ne var? Balık tutmayı seviyorum ama bunun ne kadarını yapabilirsin ki, değil mi?” ifadelerini kullanmıştı.

Rossington ayrıca, grup arkadaşlarının birçoğunun ölümüne neden olan 1977’deki uçak kazasından sağ kurtulmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir